کی ، کی و چگونه؟ نگاهی به شیوع واکسیناسیون در انگلیس


لندن – نهادهای نظارتی انگلیس اولین کسانی بودند که واکسن COVID-19 را که توسط داروساز آمریکایی Pfizer و BioNTech آلمان برای استفاده اضطراری تولید شده است ، تأیید کردند. همانطور که آزمایشات واکسن نشان می دهد 95٪ موثر است ، علاقه شدیدی به چگونگی برنامه ریزی انگلیس برای اجرای بزرگترین برنامه ایمن سازی خود در دهه های گذشته وجود دارد. در اینجا نگاهی می اندازیم به آنچه در مورد برنامه واکسیناسیون انگلستان شناخته شده است:

———

واكسن های انگلستان چقدر دارند؟

———

چه زمانی توسعه آغاز می شود؟

برنامه این است که واکسن Pfizer / BioNTech در اوایل هفته آینده پس از ورود اولین گروه از بلژیک منتشر شود. وزیر بهداشت انگلیس مت هانکوک گفت 800000 دوز در هفته آینده می رسد و میلیون ها در هفته های آینده می رسد. اما این واکسن تا زمان آزمایش نهایی به صورت آزمایشی باقی مانده است.

———

چگونه می تواند کار کند؟

آسان نخواهد بود. از آنجا که واکسن باید در دمای منفی 70 درجه سانتیگراد (منهای 94 درجه فارنهایت) ذخیره و حمل شود ، مشکلات لجستیکی واضحی وجود دارد. خوشبختانه این واکسن در دمای طبیعی در یخچال ، بین 2 تا 8 درجه سانتیگراد (6/35 تا 46،4 فارنهایت) برای چندین روز پایدار است ، به این معنی که می توان قبل از تجویز آن را بصورت موضعی ذخیره کرد. انگلستان قصد دارد از خدمات بهداشت ملی برای آزاد سازی واکسن ، از جمله پزشکان محلی و مراکز واکسیناسیون ویژه استفاده کند.

———

مدت زمان تلاش برای واکسیناسیون چقدر طول می کشد؟

———

آیا انگلیس واکسن های اجباری می سازد؟

———

چه کسی اولین بار واکسینه می شود؟

———

و چه کسی دنبال می کند؟

بر اساس JCVI ، کلیه ساکنان 75 سال به بالا باید بیشتر واکسینه شوند ، به دنبال آن افراد بالای 70 سال و افرادی که از نظر بالینی “بسیار آسیب پذیر” هستند. در مرحله اول برنامه ایمن سازی ، انگلستان 9 گروه جداگانه برای افراد بالای 50 سال ایجاد کرد. به طور کلی امید است که بین 90-99٪ افرادی که بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از COVID 19 هستند ، در مرحله اول واکسیناسیون ایمن شوند.

———

آیا طرح واکسیناسیون سنگسار شده است؟

نه کمیته مشترک واکسیناسیون و ایمن سازی اذعان داشت که مقیاس برنامه واکسیناسیون بی سابقه است و نیاز به انعطاف پذیری عملیاتی است. با توجه به نیاز به ذخیره سازی و انتقال آن در دمای بسیار پایین ، س howالات واضحی در مورد چگونگی انتقال واکسن Pfizer به خانه های سالمندان وجود دارد.

———

در مورد دسترسی برای سایر گروههای سخت-هیت چیست؟

———

بعد از دو عکس ، چه مدت قبل از شروع ایمنی؟

ظرف یک ماه داده های حاصل از مطالعات واکسن که بیش از 40،000 نفر را در سراسر جهان درگیر کرده است ، بدون توجه به سن ، نژاد یا کشوری که داوطلبان در آن زندگی می کنند ، یک واکنش ایمنی مشابه نشان می دهد. مصونیت جزئی بعد از دوز اول اتفاق می افتد ، اما تنظیم کننده های انگلیس انتظار دارند که مردم حدود هفت روز بعد از دوز دوم ایمنی پیدا کنند. هنوز مشخص نیست که این مصونیت چه مدت طول می کشد.

———

برنامه بلند مدت چیست؟

تعدادی پاسخ وجود دارد که فقط از طریق آزمون زمان ظاهر می شود ، مانند تأثیر آن بر سرعت انتقال. همچنین مشخص نیست که مصونیت چه مدت دوام خواهد داشت و آیا افراد مانند واکسن آنفلوانزا به دوز سالانه واکسن نیاز دارند. همچنین مشخص نیست که ویروس کرونا چگونه به ویروس های مختلف تبدیل می شود. انگلستان برنامه نظارت را راه اندازی می کند تا از مردم بخواهد به آنها در کسب دانش کمک کنند. ابتدا عوارض جانبی وجود خواهد داشت. انتظار می رود که آنها متوسط ​​باشند ، حدود یک روز دوام داشته باشند و معادل واکسن های دیگر باشند.

———

درباره SKEPTICS واکسن چیست؟

آژانس نظارتی داروها و بهداشت انگلیس که مجوز واکسن Pfizer-BioNTech را صادر کرده است ، اصرار دارد که هیچ گوشه ای از این روند بریده نشده است و تجربه تولید واکسن نشان می دهد که واکسن ایمن و م effectiveثر است. دولت همچنین گفته است كه به دنبال جلوگیری از اطلاعات غلط در مورد واكسن ها خواهد بود و اعتقاد بر این است كه افراد محترم را برای انجام یك كمپین ملی ایمن سازی به طور فعال جذب می كند.

———

پوشش AP شیوع ویروس را در https://apnews.com/VirusOutbreak و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*