یونان: 2 کلینیک خصوصی اختصاص داده شده به درمان COVID-19


وزارت بهداشت یونان اعلام کرد که دو کلینیک خصوصی بهداشتی و کارکنان آنها را در شمال یونان مستقر کرده است زیرا بیمارستان های دولتی در منطقه تحت فشار شدید ناشی از افزایش موارد ویروس کرونا در هفته های اخیر قرار گرفته اند.

این وزارتخانه گفت: “با وجود تلاش ها ، یافتن راه حل قابل قبول متقابل امکان پذیر نبود.” وی افزود که از روز جمعه وی دو کلینیک و کارمندان آنها را به زور تصاحب کرده است.

یکی از کلینیک ها 110 تخت و دیگری 140 تختخواب دارد. دولت هزینه استفاده از کلینیک ها و حقوق کارکنان را در حین اعتبار اختصاص می دهد.

سارافیانوس ، صاحب یکی از دو کلینیک اختصاصی ، گفت که توافقی که در ماه مارس با مقامات بهداشت انجام شد و در ماه سپتامبر تمدید شد ، برای کلینیک های خصوصی برای تهیه تخت برای بیماران بدون ویروس کرونا بود.

سارافیانوس با بیان اینکه پزشکان و پرستاران برای مقابله با بیماران مبتلا به COVID-19 نیاز به آموزش های ویژه دارند گفت: “ما نمی خواهیم به مراکز انتقال تبدیل شویم.”

سارافیانوس همچنین ابراز نگرانی کرد که با تکمیل مأموریت ، بیماران آینده از ترس ابتلا به ویروس کرونا از دو کلینیک اجتناب کنند.

سخنگوی دولت استلیوس پزاس گفت: ترس از انتقال ویروس به سایر بیماران بی دلیل است.

پتساس به ERT1 گفت: “هنگامی که ما در جنگ هستیم ، ما با کل کشور به عنوان یک محله بهداشت رفتار می کنیم.” وی گفت: بیماران بدون ویروس کرونا از کلینیک های مناسب به سایر مراکز خصوصی یا عمومی منتقل می شوند.

وی گفت از کلینیک های مناسب برای تخت های معمولی بیمارستانی استفاده می شود نه از بخش های مراقبت ویژه.

یونان تا حد زیادی از شیوع ویروس کرونا در بهار فرار کرد و دولت به دلیل اعمال قفل زودهنگام اعتبار گرفت.

اما پس از تابستان ، ویروس مجدداً جدی شده است و منجر به دهها کشته در روز و هزاران عفونت جدید می شود. نزدیک به 500 نفر در بخش های مراقبت ویژه در سراسر کشور لوله گذاری شده اند.

طبق آخرین آمار منتشر شده پنجشنبه شب ، بیش از 85200 مورد ویروس کرونا تایید شده و در مجموع نزدیک به 1350 مورد مرگ در کشور با حدود 11 میلیون نفر وجود دارد.

قفل ها در سراسر کشور تا پایان ماه اعمال می شوند ، فروشگاه های خرده فروشی ، مدارس ، بارها ، رستوران ها و همه اماکن تفریحی بسته هستند و ساعات شب نیز از ساعت 21:00 تا 05:00 در دسترس است.

با این حال ، پتساس اظهار داشت که شرایط فعلی احتمال تمدید محدودیت ها را ایجاد می کند.

وی گفت: “در حال حاضر شروع آرامش یا عادی سازی بخشی از اقتصاد از اول دسامبر غیرواقعی به نظر می رسد.”

شیوع این بیماری به ویژه در شمال یونان بسیار شدید است. مقامات تعداد تخت های مراقبت های ویژه در کشور را افزایش داده اند و تعداد موجود از اواسط سال 2019 ، زمانی که دولت فعلی به قدرت رسیده است ، دو برابر شده است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در روز جمعه ، از مجموع 1220 تخت مراقبت ویژه در حال حاضر در سراسر کشور ، 651 تخت به طور انحصاری در اختیار بیماران مبتلا به COVID-19 قرار گرفته است. از این تعداد 555 نفر در حال حاضر شاغل هستند که فقط 15٪ آنها در دسترس است. تسالونیکی 218 تخت مراقبت ویژه برای COVID-19 دارد که 210 تختخواب در آن اشغال شده و فقط 8 تخت هنوز موجود است.

در حال حاضر در یونان در مجموع 6،362 تخت بیمارستان برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا وجود دارد که 4،079 مورد آن در روز جمعه اشغال شده است.

———

گزارش بكاتوروس از آتن


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*