“یک آغاز جدید:” پزشکان در تأخیر در عمل و مبارزه با ویروس ها دستکاری می کنند


پاریس – در چت ، قبل از رفتن زیر چاقو ، دو زن زندگی خود را بعد از عمل تصور می کنند. کارولین ارگانیان امیدوار است که از شر درد خود خلاص شود. لولیتا آندلا تصور می کند که می تواند با فرزندانش فعالیت داشته باشد.

در حالی که روی ارگانی دراز کشیده و آماده انتقال به اتاق عمل بود ، ارگانیان ، منشی بازنشسته ، به جراح گفت: “من این عمل را انجام می دهم تا زندگی بهتری داشته باشم. بنابراین من مشتاق هستم ، کمی ترسیده ام. “

لارا ریبیرو پارنتی ، جراح ، از بازگشت به کار با چاقوی جراحی خود گفت: “یک شروع جدید.” “این چیزی است که ما بهتر می دانیم و از انجام آن لذت می بریم. این یک تجدید ، یک شروع جدید برای ما نیز است. “

برای جلوگیری از فروپاشی سیستم های بهداشت عمومی ، عرشه آنها تمیز شد. افرادی که برای جبران مفصل برای تسکین درد ، برداشتن آب مروارید برای تاری دید ، برای غربالگری سرطان و روشهای بیشمار دیگر برای بهبود زندگی و حتی به طور بالقوه برای نجات زندگی در نظر گرفته شده بودند ، محافظت در برابر COVID-19 دارای اولویت است.

در بیمارستان بیچات پاریس ، یکی از بزرگترین پایتختهای 900 تختخوابی فرانسه ، با ریختن منابع به بخشهای حیاط زیرزمینی ، بخشها ساکت شدند.

اما پزشکان اکنون بهتر قادر به درمان بیماران ویروسی هستند و برای چالش مضاعف مبارزه با COVID-19 در هنگام ساخت داروهای دیگر بهتر هستند. با آخرین شیوع ویروس در فرانسه ، که اکنون تثبیت شده است ، بیچات از لول برای مقابله با کارهای قبلی استفاده می کند. تیم آسوشیتدپرس در این ماه دو روز را با کارمندان خود تماشا کردند که آنها را از امواج ویروس که منجر به کشته شدن بیش از 55600 نفر در فرانسه شد ، مشاهده کردند.

بیچات اولین بیمارستانی در خارج از آسیا بود که مرگ COVID-19 را در ماه فوریه گزارش کرد و وقتی همه گیر در ماه مارس اتفاق افتاد وارونه شد. صفحات پلاستیکی مصنوعی برای جلوگیری از گسترش آلودگی ها ساخته شده اند که با نوار چسب و تکه های چوب نگه داشته می شوند. اتاق های عمل و اتاق ریکاوری به اندازه زمین تنیس از جمله اتاق هایی بودند که با عجله تغییر شکل داده اند تا افراد مریضی را که در کنار یکدیگر به طرفداران متصل شده اند ، آب بکشد.

سیمون مسیکا ، رئیس جراحی هضم غذا که واحد آن در میان تخلیه ها بود ، به یاد می آورد: “این یک فاجعه بود.” زیرزمین شلوغ است.

وقتی رئیس جمهور امانوئل ماکرون اعلام کرد که فرانسه در حال جنگ با ویروس است و کشور را در ماه مارس تعطیل کرد ، ارگانیان و آندلا فوراً دانستند که عملیات آنها طبق برنامه پیش نخواهد رفت.

آندلا ، که از یک مرد معلول مراقبت می کند ، گفت: “این ضربه سختی به خانواده بود زیرا ما آماده بودیم.”

طبق گفته فدراسیون بیمارستان فرانسه ، علاوه بر پذیرش در COVID-19 ، بستری شدن در فرانسه نیز سقوط کرد و از مارس تا ژوئیه 2 میلیون بستری کمتر در بیمارستان نسبت به مدت مشابه در سال 2019 داشت. جراحی آب مروارید تقریباً طی هشت هفته متوقف شد و کولونوسکوپی هایی که برای تشخیص سرطان استفاده می شد 87٪ کاهش یافت. طبق اعلام این فدراسیون ، از مارس تا سپتامبر نصف پیوند کلیه وجود داشته است. آمار شناسان تخمین می زنند که تعداد بیمارانی که منتظر انجام مراحل تأخیری هستند صدها هزار نفر افزایش یافته است.

همسایگان اسپانیا ، حتی قبل از اینکه ویروس بیش از 45600 کشته در آنجا ایجاد کند ، با لیست طولانی انتظار برای عملیات اضطراری مبارزه می کند. داده های بهداشت عمومی نشان می دهد که در نیمه اول سال 2020 ، عملیات بیش از یک سوم به صورت سالانه کاهش یافته است. میانگین زمان انتظار از 115 روز به 170 رسیده است. در پایان ماه ژوئن ، 691،508 نفر در انتظار انجام اقدامات غیر فوری ثبت شدند – 20،000 بیش از یک سال قبل.

در پرتغال ، تقریباً 100000 عملیات به اکتبر موکول شد. و انجمن جراحان بیمارستان در ایتالیا می گوید بیش از 600000 عمل جراحی لغو شده است که 50،000 مورد از آنها به دلیل سرطان لغو شده است. در ماه ژوئن ، انجمن هشدار داده بود که برای حذف این شکاف بیش از 13 ماه زمان لازم است.

تأخیرها چیزی فراتر از ناراحتی بیماران است. ارگانیان قبل از عمل 140 کیلوگرم (308 پوند) وزن داشت. وزن آندلا 133 پوند (293 پوند) بود. هر دو از این ویروس وحشت کردند ، زیرا می دانستند که چاقی آنها را در معرض خطر بیشتری برای مرگ ناشی از COVID-19 قرار می دهد. به جز کار و مواد غذایی ، آندلا می گوید که او تازه از خانه خارج شده است. ارگانیان می گوید او در “ترس وحشتناک” زندگی می کرد.

هر دو در قفل پوند اضافی گرفتند. هنگامی که آندلا او را وزن کرد ، گریه کرد.

“من سه فرزند دارم. من آرزو دارم که کارهای زیادی را با آنها انجام دهم که اکنون نمی توانم انجام دهم: غلتک زدن ، اسکوتر ، هاوربرد ، رفتن به استخر بدون نیاز به پنهان شدن. ” .

ارگانیان ، 58 ساله ، امیدوار است بیش از یک سوم وزن خود را از دست بدهد ، زیرا قسمت زیادی از معده او بریده شده و دردی در زانو و کمر و عصا وجود ندارد. او در هفته های اخیر دعا کرده است که با خبر تأخیر جدید تلفنش زنگ نزند.

وی گفت: “در یک کشور اروپایی مانند فرانسه توسعه یافته ، به نظر من غیرعادی است که نمی توان عملیاتی را که باید انجام می شد به دلیل COVID انجام داد.” “ما نباید از بین یک بیمار و دیگری انتخاب کنیم.”

در ابتدا ، بیماری همه گیر با چنان نیرویی برخورد کرد که بیمارستان های بسیاری از کشورها به سختی از پس آن برآمدند ، اما این در حال تغییر است. در حین حصر دوم فرانسه در 30 اکتبر ، جراحان در Bichat عمل های بسیار بیشتری نسبت به ایستگاه اول انجام دادند. تمام 22 اتاق عمل بیمارستان در این ماه دوباره عملیاتی شدند.

برنامه اتاق عمل ، که Aureli Guell مدیریت می کند ، در ماه مارس عمدتا با سوراخ های خالی پر شده بود ، اما اکنون یک پازل متراکم از بلوک های رنگی است که هر یک نشان دهنده یک عملیات است. این کار وظیفه قرار دادن هرچه بیشتر عملیات با بازی رایانه ای Tetris را دارد.

گول تخمین می زند که این بیماری همه گیر باعث شده است تا بیش از 600 عملیات در بیشات به تعویق بیفتد. حتی وقتی اتاق های عمل دوباره در حال جابجایی هستند ، او نمی تواند ببیند بیمارستان چگونه پیشرفت می کند.

وی گفت: “بیماران دیگری همیشه اولویت دارند.” “این مدت طولانی پیچیده خواهد بود. “

———

همکاران آسوشیتدپرس Aritz Parra در مادرید ، باری هاتون در لیسبون و Francis d’Emilio در رم.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*