[ad_1]

نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، قصد دارد به محاصره در سراسر انگلیس پایان یابد ، همانطور که در 2 دسامبر برنامه ریزی شده بود و بازگشت به محدودیت های منطقه ای را اعلام می کند ، زیرا آمار نشان می دهد که عفونت های ویروس کرونا به ثبات رسیده است

دفتر جانسون اواخر روز شنبه گفت كه دولت قصد دارد با استفاده از سیستم سه لایه محدودیت های محلی در انگلیس ، مناطق را با اقدامات مختلف انسداد بسته به شدت شیوع آنها روبرو كند. در این بیانیه آمده است كه انتظار می رود جوامع بیشتری در دو گروه هشدار دهنده ویروس قرار بگیرند.

دولت انگلیس را در محاصره چهار هفته ای قرار داد که از 5 نوامبر آغاز شد. در بیانیه آمده است که کابینه در مورد برنامه ها روز یکشنبه بحث خواهد کرد و نخست وزیر قصد دارد جزئیات را روز دوشنبه به پارلمان ارائه دهد.

به طور کلی انگلستان با بیش از 54700 مرگ ، در اروپا بدترین میزان مرگ و میر را دارد.

موارد جدید شناخته شده COVID-19 در انگلستان رو به کاهش است ، زیرا تعداد آزمایشات مثبت در هفت روز گذشته 13.8٪ نسبت به هفته قبل کاهش یافته است. در 7 روز گذشته ، حدود 2،861 مورد مرگ ناشی از COVID گزارش شده است ، 17 مورد کمتر از یک هفته قبل. هنوز هم ، میزان عفونت همچنان بالا است – 244 مورد در هر 100000 نفر.

وزیر بهداشت مت هانکوک روز جمعه به خبرنگاران گفت که محاصره در کاهش سرعت ویروس موفقیت آمیز بود ، اگرچه وی تأکید کرد که مردم باید قوانین را برای کاهش شیوع ادامه دهند.

پروفسور جاناتان ون-تام ، معاون رئیس پزشکی دولت ، هشدار داد که هرگونه منافع حاصل از محاصره در ماه نوامبر ، می تواند به سرعت توسط ویروسی از بین برود که “فقط چند ثانیه” طول بکشد.

وی گفت: “مردم باید این ویروس را تحت فشار قرار دهند و تا پایان دوره (انسداد) آن را تا آنجا كه می توانند تحت فشار قرار دهند.”

انتظار می رود گروه مشاوره علمی دولت ، معروف به SAGE ، روز دوشنبه گزارشاتی را منتشر کند که نشان می دهد استراتژی سه مرحله ای قبلی جانسون به اندازه کافی قوی نبوده و هنگام بازگشت محدودیت های شدیدتری را توصیه می کند.

طبق این سیستم ، سطح “متوسط” هشدار نیاز به بستن رستوران ها و میخانه ها در ساعت 10 شب دارد و از آمیختن ساکنان در گروه های بزرگتر از شش منع می شود. سطح “بالا” به مردم اجازه نمی دهد با هر کسی که در خانه آنها نیست یا با “حباب پشتیبانی” در خانه جمع شود.

در مناطقی که سیگنال “سیگنال بسیار بالایی” وجود دارد ، میخانه ها و میخانه ها فقط در صورت عرضه فراوان می توانند باز بمانند و الکل سرو کنند. به مردم توصیه می شود که به داخل و خارج از این مناطق سفر نکنند.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر