این مواد به خاطر مقاومت زیادی که در برابر گرما و آتش دارند به عنوان مواد نسوز بکار میروند. تیوپها با توجه بر اساس جنس تولیدی، مزایا و ایراداتی دارند که در این مقاله به آنها اشاره میکنیم. قابلیت اشتعال لوله های پلاستیکی بسته به جنس کاملا متفاوت می باشد. Pipهای پی وی سی کاملاً برعکس پلیمرها، قابل اشتعال میباشند و به احتمال زیاد در دمای زیر صفر دچار شکستگی میشوند. معایب لوله های PVC تردی و ترک خوردن در درجه حرارتهای صفر و زیر صفر، افت کیفیت در برابر تابش بیش از حد آفتاب با اشعه ماوراء بنفش و غیر قابل استفاده بودن جهت انتقال آبگرم می باشد.

نسبت به لوله های PVC قادر به تحمل درجه حرارتهای بالاتر هستند و از آنها برای رفت و برگشت آبگرم در سیستمهای حرارتی میتوان استفاده نمود. لوله های مس معمولا در تأسیسات ساختمان برای خطوط انتقال آب و در سیستم های حرارتی و برودتی (گرمایش و تهویه مطبوع) استفاده می شود. لوله های فولادیDIN2440وDIN2441درزدار و بدون درز و با سطوح خارجی سیاه گالوانیزه و یا از فولادST33-2و طبق استانداردDIN17100ساخته می شوند فشار نامی 25 بار و فشار آزمایش در کارخانه با آب 50 بار است.

میزان درصد کربن موجود در استیل، مقاومت، سختی یا تردی آن را تعیین می کند. ABS به آرامی میسوزد، اما محصولات احتراق آن مونواکسیدکربن،دیاکسیدکربن و اکسیدهای نیتروژن میباشند. لوله های ساخته شده از ABS دارای مقاومت بالایی در برابر حرارت میباشند و فشارهای نسبتاً بالا را نیز تحمل میکنند. فشار مایع داخلی یا خارجی نوع لوله های مسی را برای هر کاربرد، نصب، خدمات و استانداردهای لازم برای ساختمان تعیین می کند. البته در ادامه به قیمت لوله پنج لایه هم اشاره خواهد شد و خواهیم دید که آیا این لوله از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است یا خیر.

همچنین در برخی موارد از پوشش های پلی اتیلن به همراه یک لایه نوار پرایمر اپوکسی در سطح خارجی لوله استفاده می­شود. یکی از انواع لوله ها لوله ی پلی اتیلن است که جنس مواد سازنده ی آن پلیمرها هستند. ترموپلاستیکها در دمای محیط به شکل جامد بوده و با افزایش دما نرم و شکل پذیر می شوند و برای تولید لوله های پلاستیکی پلی پروپیلن (p.p)، پی وی سی (PVC) یا پلی اتیلن (PE) کاربرد دارند.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از تولید لوله بدون درز دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

ایندکسر