1 زندانی کشته ، 3 زخمی در شورش در زندان سریلانکا


مقامات می گویند در اثر درگیری زندانیان با کارمندان زندان روز گذشته یک زندانی در تأسیساتی در حومه کلمبو پایتخت حداقل یک زندانی کشته و سه زندانی دیگر زخمی شده اند.

کلمبو ، سریلانکا – مقامات گفتند که حداقل یک زندانی روز یکشنبه کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند که زندانیان با کارکنان زندان در تأسیساتی در حومه پایتخت کلمبو درگیر شدند

سخنگوی پلیس آجیت روحانا گفت که زندانیان روز یکشنبه در زندان ماهارا ، حدود 15 کیلومتری شمال کلمبو “شورش” ایجاد کرده اند و مقامات زندان برای کنترل اوضاع اقدام کرده اند.

وی گفت ، در شورش بعدی ، یک زندانی درگذشت و سه نفر دیگر در بیمارستان بستری شدند ، و افزود که تیم های دیگر پلیس برای کمک به کارکنان زندان مستقر شدند.

وی گفت پلیس تحقیقات در مورد این حادثه را آغاز می کند.

این حادثه روز یکشنبه در حالی رخ داد که ناآرامی های همه گیر در زندان های شلوغ سریلانکا رخ داده است. زندانیان در هفته های اخیر در چندین زندان اعتراض کرده اند زیرا تعداد موارد مثبت تایید شده COVID-19 در مراکز شلوغ افزایش یافته است.

هفته گذشته نیز یک زندانی در ناآرامی های مشابه کشته شد. دیگری در ماه مارس درگذشت.

آخرین ناآرامی ها در حال وقوع است ، زیرا تاکنون بیش از هزار زندانی از پنج زندان از نظر آزمایش COVID-19 مثبت بوده اند. حدود 50 کارمند زندان نیز نتایج مثبتی دادند. حداقل دو زندانی بر اثر COVID-19 درگذشته اند.

زندانهای سریلانکا به شدت مسدود شده است و بیش از 26000 زندانی در تاسیساتی با ظرفیت 10000 نفر گیر کرده اند.

شیوع جدید این بیماری از ماه گذشته در سریلانکا مشاهده شده است ، زمانی که دو خوشه در پایتخت کلمبو و حومه آن ظاهر شدند – یکی دارای مرکز کارخانه تولید لباس و دیگری در بازار ماهی.

موارد تأیید شده از هر دو خوشه از روز یکشنبه به 19،449 رسید. تعداد کل موارد تأیید شده در سریلانکا از ماه مارس با 109 کشته به 22988 نفر رسیده است.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*