Asia Today: موارد در کره جنوبی برای روز دوم بیش از 500 مورد باقی مانده است


تعداد روزانه ویروس ها در کره جنوبی برای دومین روز متوالی بیش از 500 ویروس است و نخست وزیر این کشور از مردم می خواهد که آخر هفته در خانه بمانند تا احیای ویروس محدود شود

سئول ، کره جنوبی – تعداد روزانه ویروس ها در کره جنوبی برای دومین روز متوالی بیش از 500 مورد است ، زیرا نخست وزیر این کشور از مردم خواست تا آخر هفته در خانه بمانند تا احیای ویروس را مهار کنند.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری کره روز جمعه اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته 569 مورد جدید پیدا کرده است که با 516 مرگ کل کشور را به 32 هزار و 887 مورد افزایش داده است.

روز پنجشنبه ، کره جنوبی 583 مورد جدید را ثبت کرده است ، که تعداد روزانه آن برای اولین بار از ماه مارس بیش از 500 است. مقامات می گویند که آخرین شیوع این بیماری نگران کننده است ، زیرا این بیماری از منابع مختلفی مانند مدارس ، دفاتر ، بیمارستان ها ، اردوگاه کفش ارتش ، سونا عمومی و اجتماعات خانوادگی به وجود آمده است.

کره جنوبی پس از تخفیف قوانین سختگیرانه در فاصله اجتماعی ماه گذشته ، شاهد افزایش عفونت های جدید بوده است. متعاقباً مقامات دستورالعملهای فاصله را در اوایل این هفته در سئول و مناطق دیگر بازگرداندند. اما آنها می گویند پیش بینی می شود کره جنوبی هر روز تا اوایل دسامبر 400-600 مورد جدید را گزارش کند ، قبل از اینکه محدودیت های حذف اعمال شود.

نخست وزیر چون زي سكون روز جمعه از مردم خواست تا آخر هفته از اجتماعات اجتماعي خودداري كرده و تا آنجا كه ممكن است در خانه بمانند. وی می گوید از دو هفته گذشته تعداد آخر ویروس ها در کره جنوبی از آخر هفته افزایش یافته است.

در سایر حوادث در آسیا و اقیانوس آرام:

– از نزدیک به 8000 مورد فعال در ماه آگوست و بیش از 800 مورد مرگ در ایالت ویکتوریا استرالیا گرفته تا از بین بردن ویروس کرونا: این دستاوردی است که یک پزشک ملبورن گفت فقط سه ماه پیش فکر می کرد غیرقابل تصور است. جمعه چهار هفته بدون مورد جدید COVID-19 پشت سر گذاشت و در 24 ساعت گذشته 9828 ویکتوریا مورد آزمایش قرار گرفتند. مقامات بهداشتی می گویند 28 روز بدون موارد جدید به معنای حذف ویروس از جامعه است ، با توجه به اینکه این زمان نشان دهنده دو دوره 14 روزه جوجه کشی است. در 11 آگوست ، ویکتوریا به 7880 مورد فعال رسید. آخرین بیمار COVID-19 در بیمارستانی در ویکتوریا روز دوشنبه مرخص شد و دولت را غیرفعال کرد. از سرگیری این امر باعث محاصره در ملبورن ، ممنوعیت رفت و آمد شبانه و محدودیت سفر و پیوستن به خانواده شد. نخست وزیر دانیل اندروز به دلیل رهنمودهای دقیق خود چندین ماه بارها مورد انتقاد قرار گرفته است. “استفان پارنیس” پزشک ملبورن به صدا و سیما گفت: “این یک چیز احساسی است. آموزش من باعث می شود مراقب باشم که نگویم ما در اینجا به خط پایان رسیده ایم.” “اما این واقعیت که در حدود سه ماه دیگر به این مرحله رسیده ایم ، هیچ کس نمی توانست حدس بزند که حتی نزدیک خواهد شد.” تعداد تلفات ویروس در استرالیا 907 نفر است و 819 نفر از آنها از ویکتوریا هستند.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*