[ad_1]

در 24 ساعت گذشته ، هند 41،100 مورد جدید ویروس کرونا گزارش کرده است که از ابتدای شیوع همه گیر ، 79/8 میلیون نفر بوده است.

وزارت بهداشت همچنین گزارش داد که 447 مورد فوت روز یکشنبه در مدت مشابه گزارش شده و تعداد کل مرگ و میرها به 129،635 نفر رسیده است.

هند در کل موارد بعد از ایالات متحده در رتبه دوم جهان قرار دارد ، اما از اواسط سپتامبر آلودگی های روزانه در حال کاهش است. با این حال ، در دهلی نو ، که جهش جدیدی در هفته های اخیر اتفاق افتاده است ، تعداد مجدد عفونت ها وجود دارد و موارد جدید بیشتری را نسبت به سایر ایالت های هند ثبت می کند.

در روز یکشنبه ، دهلی نو 7340 مورد جدید را ثبت کرد ، از جمله 96 مورد مرگ.

در حوادث دیگر در منطقه آسیا و اقیانوسیه:

– مقامات در سریلانکا می گویند که با افزایش جهش عفونت در پایتخت و حومه آن ، در حدود 400 زندانی و افسر در زندان های پر ازدحام در این کشور آزمایش ویروس کرونا را مثبت کرده اند. 12 نفر از کسانی که مثبت شدند افسر بودند و بقیه زندانی بودند. این موارد در پنج زندان در مناطق مختلف کشور کشف شده است. زندانهای سریلانکا مملو از بیش از 26000 زندانی در مراكزی است كه برای نگهداری 10 هزار نفر در نظر گرفته شده است.از ماه گذشته ، زمانی كه دو خوشه در كلمبو و حومه آن پدیدار شد ، یك كشور جزیره شاهد شیوع جدیدی از ویروس بود كه یكی در یك كارخانه تولید پوشاك متمرکز شده است. و دیگری در بازار ماهی. موارد تایید شده از دو خوشه به 13،079 رسید. سریلانکا در مجموع 16،582 مورد را تایید کرد ، از جمله 53 مرگ.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر