[ad_1]

هنگ کنگ می گوید 15 میلیون دوز واکسن COVID-19 را تحویل داده است که اولین میلیون واکسن آن در ژانویه است

کاری لام ، مدیرعامل هنگ کنگ گفت که این شهر برای 7.5 میلیون دوز Sinovac و Pfizer / BioNTech توافق کرده است. وی گفت ، از آنجا که هر شخص به دو دوز نیاز دارد ، 15 میلیون آن برای تأمین جمعیت شهر کافی است.

وی در یک کنفرانس خبری گفت: افراد در معرض خطر ، مانند افراد مسن و خانه سالمندان و کارکنان بهداشت و درمان ، در اولویت خواهند بود.

وی گفت که هنگ کنگ همچنین در حال مذاکره با AstraZeneca و یک تولید کننده دیگر برای تهیه 30 میلیون دوز است. سپس ، “اگر یک نوع واکسن مشکل ساز باشد ، گزینه دیگری داریم. و اندازه سفارش دو برابر جمعیت هنگ کنگ خواهد بود”.

در حال حاضر ، این شهر با افزایش موارد روبرو است و اقدامات اجتماعی شدیدتری را برای فاصله گذاری انجام داده است. 7378 عفونت گزارش شده است که از جمله آنها 114 مورد مرگ است.

در سایر رویدادهای منطقه:

– کره جنوبی در حال گسترش استفاده از آزمایش های سریع است و صدها افسر پلیس و نیرو برای کمک به ردیابی تماس ها دارد زیرا بیشترین هجوم ویروس کرونا را از روزهای ابتدایی شیوع همه گیر کنترل می کند. یون تائهو ، مقام ارشد وزارت بهداشت روز جمعه گفت که آزمایشات سریع آنتی ژن در اتاق های اورژانس ، بخش های مراقبت ویژه و بیمارستان ها در مناطق دور افتاده از روز دوشنبه تحت پوشش بیمه سلامت ملی قرار می گیرند و برای گیرندگان حدود 8000 بوی بد می گذارد (7 دلار) برای هر آزمون. آنتی ژن و سایر اشکال آزمایش سریع بر اساس نمونه بزاق نیز در سایتهای تعیین شده آزمایش ویروس کرونا در منطقه سئول در دسترس خواهد بود ، جایی که کارکنان به طور موقت آزمایشات رایگان را به هرکسی اعم از علائم یا دلایل روشن ارائه می دهند. یون گفت که این کشور همچنین بیش از 800 افسر پلیس ، سرباز و مقام دولتی را برای پشتیبانی از تلاش ها برای ردیابی تماس ها در منطقه شهری که در هفته های اخیر در مرکز احیای ویروسی قرار دارد ، مستقر خواهد کرد. آژانس کنترل و پیشگیری از بیماری کره روز جمعه 689 مورد دیگر ویروس کرونا را گزارش کرد.

– هند طی 24 ساعت گذشته 29398 مورد جدید ویروس کرونا ثبت کرده است که روند نزولی دارد. 31521 مورد جدید یک روز زودتر گزارش شده است. پرونده های یک روزه بیش از یک ماه زیر مرز 50،000 باقی مانده است. براساس گزارش وزارت بهداشت ، هند گزارش داده است كه در 24 ساعت گذشته 414 مورد مرگ و مير ديگر رخ داده است و كل تلفات را به 142186 نفر رسانده است. از زمان ابتلا به بیماری همه گیر در هند ، تعداد ویروس های کرونا ویروس کرونا 9.7 میلیون مورد است که بعد از ایالات متحده دوم است.

– نخست وزیر استرالیا گفت که دولت او در تصویب واکسن ویروس کرونا ویروس عجله نخواهد کرد زیرا می خواهد استرالیایی ها به این محصول اعتماد کنند. نخست وزیر اسکات موریسون روز جمعه گفت که استرالیا در موقعیت متفاوتی از انگلیس است که تصویب اضطراری را برای معرفی صادر کرده است و از ایالات متحده ، که تقریباً تایید نهایی استفاده از واکسن است. موریسون می گوید که او می خواهد استرالیایی ها “اطمینان کامل داشته باشند که وقتی نمره گرفتند ، می توانند ضربه ببینند. دولت انتظار دارد سازمان تنظیم مقررات استرالیا واکسن تولید شده توسط Pfizer و BioNTech را تا پایان ژانویه تصویب کند. انتظار می رود اکران استرالیا تا ماه مارس آغاز شود.

– محققان استرالیایی می گویند که تولید واکسن احتمالی کرونا ویروس را رها کرده اند زیرا نتایج مثبت کاذب در آزمایش های HIV به دست آورده است. در بیانیه ای روز جمعه گفته شد كه واكسن از دانشگاه كوئینزلند ، كه قرار است در مقر بیولوژیك دارویی CSL استرالیا در ملبورن تولید شود ، ایمن بوده و در طی آزمایشات اولیه “واكنش شدیدی” به ویروس دارد. اما گفته می شود که محققان و دولت توافق کرده اند که به دلیل نتیجه مثبت کاذب برخی از آزمایشات HIV به دلیل پروتئین موجود در واکسن احتمالی ، بیش از این اقدام نکنند. این یکی از پنج واکسن احتمالی بود که دولت استرالیا با توسعه دهندگان قرارداد منعقد کرده است.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر