Asia Today: چین 2 مورد ویروس را پس از آزمایش انبوه گزارش می کند


چین دو مورد جدید ویروس کرونا را در شانگهای و تیانجین گزارش می کند زیرا به دنبال جلوگیری از شیوع کوچک است

کمیسیون ملی بهداشت گفت که در طی 24 ساعت گذشته شبانه روز ، دو مورد جدید وجود داشته است که به صورت محلی گسترش یافته است ، در هر شهر یک مورد. وی همچنین از 20 مورد ورود افراد از خارج خبر داد.

یک کارمند فدرال اکسپرس در آزمایش انبوه 17 هزار و 719 کارگر در فرودگاه شهر پودونگ در شانگهای آلوده شد. همه دیگران نتیجه منفی دارند.

سه کارمند UPS در فرودگاه نیز در روزهای اخیر به همراه همسر یکی از آنها مثبت عمل کرده اند. در مجموع ، از روز جمعه ، شانگهای هشت پرونده را که تشکیل نشده بود ، گزارش کرد.

در تیانجین ، جایی که 2.3 میلیون نفر از روز دوشنبه مورد آزمایش قرار گرفتند ، این شهرستان یک مورد را گزارش کرد که پس از آزمایش مثبت قبلاً علائم ایجاد کرده بود. چین افراد بدون علامت را در تعداد موارد تایید شده خود شامل نمی شود.

در حوادث دیگر در منطقه آسیا و اقیانوسیه:

– مقامات فیلیپین می گویند حدود 60 میلیون فیلیپینی با هزینه بیش از 73 میلیارد پزو (1.4 میلیارد دلار) سال آینده علیه ویروس کرونا واکسینه می شوند تا مصونیت قابل توجهی را در بین اکثر فیلیپینی ها ایجاد کنند. کارلیتو گالوز جونیور ، که تلاش های دولت برای تهیه واکسن را رهبری می کند ، گفت که گفتگوها با چهار شرکت دارویی غربی و چینی از جمله Pfizer Inc مستقر در ایالات متحده در جریان است. و Sinovac Biotech Ltd. چین ، واکسن را در اوایل سال آینده تهیه می کنند. وی گفت: یک شرکت مستقر در انگلیس ، AstraZeneca ، می تواند متعهد شود که حداکثر 20 میلیون واکسن را تحویل دهد. فیلیپین بیش از 420،000 مورد تأیید شده داشته است که دومین مورد در جنوب شرقی آسیا پس از اندونزی و 8173 مورد مرگ است.

– هند طی 24 ساعت گذشته 37،975 مورد تأیید شده جدید ویروس کرونا و 480 مورد مرگ را ثبت کرده است که با کاهش روبرو شده است. وزارت بهداشت روز سه شنبه اعلام کرد ، آخرین افزایش ، تعداد کل موارد از ابتدای همه گیری را به 9.18 میلیون نفر ، با 134،218 مورد مرگ ، رسانده است. اگرچه تعداد موارد روزانه در سراسر کشور برای چندین هفته پس از رسیدن به حداکثر میزان در ماه سپتامبر به زیر 50،000 می رسد ، اما چندین شهر در حال جهش هستند و محدودیت های سختگیرانه تری را اعمال می کنند. دولت های ایالتی مادیا پرادش ، هیماچال پرادش و گجرات تصمیم گرفته اند که برای برخی از شهرهای خود قانون منع رفت و آمد شبانه اعمال کنند و بازگشایی مدارس را به تعویق انداختند.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*