[ad_1]

کره جنوبی 686 مورد ویروس کرونا ویروس جدید گزارش داده است ، که دومین بالاترین جهش روزانه خود را از زمان شیوع بیماری به خود اختصاص داده است ، زیرا احیای مجدد سرمایه های بزرگ تهدید به از بین بردن سودهای سخت حاصل از ویروس است

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های کره روز چهارشنبه گفت که 536 مورد جدید در کلان شهر سئول گزارش شده است ، جایی که گروه های جدیدی از عفونت ها به ظاهر از همه جا در حال ظهور است ، از جمله رستوران ها ، بازارها ، سونا ، بیمارستان ها ، مراکز مراقبت طولانی مدت و واحدهای ارتش.

تعداد موارد در حال حاضر 39432 مورد از جمله 556 مورد مرگ در کشور است. آژانس اعلام کرد 149 نفر از 8،699 بیمار فعال در وضعیت جدی یا بحرانی قرار دارند ، گروهی که از نزدیک ترس از کمبود احتمالی تخت های مراقبت ویژه تحت نظارت دقیق قرار دارند.

در حالی که از آن زمان کره جنوبی به عنوان یک داستان موفقیت علیه COVID-19 شناخته می شود ، منتقدان می گویند این کشور با پایین آوردن محدوده های فاصله اجتماعی به پایین ترین سطح در ماه اکتبر ، امنیت خود را کاهش داده است ، حتی اگر کارشناسان از جهش در ماه های سردتر هشدار دهند. وقتی مردم ساعات بیشتری را در خانه می گذرانند

مقامات با تعطیلی کلوپ های شبانه و سالن های ورزشی برخی محدودیت ها را در هفته های اخیر برداشته و به رستوران ها اجازه داده اند که پس از ساعت 9 شب فقط زایمان و حمل و نقل را انجام دهند و در صورت کم شدن سرعت ویروس ، ممکن است مجبور به جلوگیری از فعالیت اقتصادی بیشتر شوند.

در سایر رویدادهای منطقه:

– هنگ کنگ پس از ساعت 6 بعد از ظهر ممنوعیت غذا خوردن در رستوران را بازیابی می کند و در تلاش است تا سالن های ورزشی ، سالن های زیبایی و سایر مشاغل و اماکن عمومی را کنترل کند ، زیرا سعی دارد آخرین هجوم عفونت های ویروس کرونا را در منطقه کنترل کند. رستوران ها فقط بین ساعت 18:00 تا 5:00 می توانند غذا سرو کنند و در حالی که باز هستند ، باید تعداد بازدید کنندگان را به 50٪ ظرفیت محدود کنند. اجرای اقدامات جدید از روز پنجشنبه آغاز می شود و به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت. هنگ کنگ در حال حاضر اجتماعات عمومی را فقط به دو نفر محدود کرده و بارها و اماکن تفریحی دیگر را نیز بسته است. هنگ کنگ روز چهارشنبه 100 مورد دیگر گزارش داد که مجموع این دو هفته را به 1274 مورد می رساند. براساس مرکز حراست بهداشت دولت ، بیشتر موارد انتقال محلی بوده و منشا 303 نفر ناشناخته مانده است. هنگ کنگ در مجموع 7 هزار و 75 مورد از جمله 112 مورد مرگ را گزارش کرد. در سرزمین اصلی چین ، مقامات گزارش دادند که چهار مورد دیگر در جنوب غربی شهر چنگدو پیدا شده است ، جایی که مقامات برخی از محله ها را قفل کردند و برای کنترل یک شیوع جدید دستور آزمایش های گسترده دادند ، که اکنون در 9 مورد تأیید شده است.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر