Asia Today: 6 کشته در شورش های همه گیر در زندان سریلانکا


زندانیان ناراضی از تهدید ویروس کرونا در زندان شلوغ نزدیک پایتخت سریلانکا با درگیری با محافظان امنیتی که آتش گشودند باعث کشته شدن شش زندانی و زخمی شدن 35 زندانی شد

ناآرامی های همه گیر در زندان های سراسر کشور در حال افزایش است. زندانیان در هفته های اخیر با افزایش تعداد ویروس کرونا در میله ها ، در چندین زندان اعتراض کرده اند.

بیش از هزار زندانی در پنج زندان از نظر ویروس کرونا مثبت ارزیابی شدند و حداقل دو نفر درگذشتند. حدود 50 زندانبان نیز آزمایش مثبت داشتند.

سناکا پررا ، وکیل کمیته حمایت از حقوق زندانیان ، گفت زندانیان در زندان ماهارا در نزدیکی کلمبو ناامید شده اند زیرا بیش از یک ماه است که درخواست آنها برای آزمایش ویروس کرونا و آزادی زندانیان آلوده نادیده گرفته شده است.

از ماه گذشته ، سریلانکا شاهد افزایش موارد ویروس کرونا بوده است ، به طوری که دو خوشه در کلمبو و حومه آن ظاهر شده است ، یکی در یک کارخانه تولید پوشاک و دیگری در بازار ماهی.

موارد تأیید شده از این دو خوشه به 19449 رسیده است. سریلانکا در مجموع 22988 مورد ویروس کرونا گزارش داده است ، از جمله 109 مورد مرگ.

در حوادث دیگر در منطقه آسیا و اقیانوسیه:

– وزارت آموزش و پرورش کامبوج دستور می دهد که پس از شیوع نادر محلی ویروس کرونا ، همه مدارس تعطیل شوند. این گزارش می گوید مدارس دولتی تا 11 ژانویه ، آغاز سال تحصیلی آینده بسته خواهند بود ، در حالی که مدارس خصوصی باید به مدت دو هفته تعطیل شوند. در آخر هفته ، مقامات گفتند که یک خانواده شش نفره و یک مرد دیگر آزمایش ویروس کرونا مثبت بوده است. هشت مورد دیگر روز دوشنبه در میان ساکنان پنوم پن که با خانواده در تماس بودند گزارش شد. نخست وزیر هون سن ابراز نگرانی کرد که زنی که اعتقاد دارد منبع شیوع آن است ، سفرهای زیادی در این کشور داشته است. وزارت گفت ، حدود 3،300 نفر در هفت استان که با خانواده تماس داشته اند در حال آزمایش هستند. همچنین روز دوشنبه ، وزارت فرهنگ و هنرهای زیبا از تعطیلی همه تئاترها و موزه ها و ممنوعیت کنسرت های عمومی برای دو هفته آینده خبر داد. کامبوج از زمان شروع شیوع همه گیر ، فقط 323 مورد ویروس را گزارش کرده است که بیشتر آنها در خارج از کشور بدون مرگ تایید شده به دست آمده است.

– هند طی 24 ساعت گذشته 38،772 مورد جدید ویروس کرونا ثبت کرده است که در مجموع 9،43 میلیون نفر بوده است. وزارت بهداشت همچنین اعلام کرد 443 مورد فوت در مدت مشابه روز دوشنبه افزایش یافته است و تعداد کشته ها به 137139 نفر افزایش یافته است. وزارت بهداشت در بیانیه ای اعلام کرد هند همچنان یکی از کمترین مرگ ها در هر میلیون نفر در سراسر جهان را دارد. وی همچنین گفت که اقدامات هدفمند برای اطمینان از میزان پایین و قابل کنترل مرگ و میر منجر به نرخ مرگ و میر روزانه زیر 500 شده است. برای بیش از سه هفته ، مرگ و میرهای یک روزه در هند زیر 50،000 بوده است. . کمتر از 5000 مورد جدید برای دومین روز متوالی گزارش شده است. روز یکشنبه ، او 68 مرگ را ثبت کرد ، که منجر به مجموع 9،066 نفر در پایتخت شد. هند در كل موارد ویروس كرونا تنها بعد از ایالات متحده است. در تلاش برای كند كردن شیوع ویروس ، وزارت كشور به ایالت ها اجازه داد محدودیت های محلی مانند مقررات منع رفت و آمد شبانه را اعمال كنند ، اما از آنها خواست قبل از ایجاد محاصره در سطح ایالت ، منطقه یا شهر مشورت كنند.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*