BioNTech و Pfizer از اروپا می خواهند واکسن اضطراری را تصویب کند


شرکت دارویی آلمان BioNTech و شریک آمریکایی آن Pfizer می گویند که آنها درخواست تأیید مشروط واکسن ویروس کرونا را با آژانس داروهای اروپا ارائه داده اند.

این دو شرکت روز سه شنبه گفتند که پرونده ، که روز دوشنبه انجام شد ، روند بررسی مداوم آنها را با آژانس در 6 اکتبر آغاز می کند.

این اقدام یک روز پس از آن صورت گرفت که رقیب Moderna اعلام کرد خواستار تنظیم کننده های ایالات متحده و اروپا است که اجازه استفاده اضطراری از واکسن COVID-19 خود را دهند.

BioNTech گفت اگر واکسنی که اکنون BNT162b2 نامیده می شود ، تأیید شود ، استفاده از آن در اروپا می تواند قبل از پایان سال 2020 آغاز شود.

ماه گذشته ، این شرکت ها گفتند که آزمایشات بالینی با ده ها هزار شرکت کننده نشان داد که 95٪ واکسن مثر است. آنها گفتند که میزان موفقیت در گروه های مسن به ویژه آسیب پذیر بیش از 94٪ است.

BioNTech و Pfizer قبلاً درخواست تأیید فوری را به سازمان غذا و داروی آمریكا و سازمان تنظیم مقررات انگلیس MHRA و همچنین پیشنهادهای مداوم در سایر كشورها از جمله استرالیا ، كانادا و ژاپن ارائه داده اند.

حتما بخوانید:
غیر معمول ترین استخر بادی جهان

آلبرت بورلا ، مدیر عامل شرکت Pfizer ، در بیانیه ای گفت: “از ابتدای این سفر ، ما می دانیم که بیماران منتظر هستند و ما آماده هستیم تا به محض اجازه مجوزهای بالقوه ، دوز واکسن COVID-19 را ارسال کنیم.”

آنیا کارلیچک به خبرنگاران در برلین گفت که EMA در 11 دسامبر در صورت تأیید BioNTech و Pfizer ، جلسه علنی برگزار می کند.

وی افزود این واکسن داوطلبانه خواهد بود و مقامات سخت تلاش خواهند کرد تا مردم را در مورد عوارض جانبی احتمالی که ممکن است پس از ایمن سازی مانند سردرد ، درد موضعی و تب انتظار داشته باشند ، آگاه کنند.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و h ttps دنبال کنید: //apnews.com/Und UndingingtheOutbreak


منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesredfoxbetMobil Ödeme bozdurma