[ad_1]

Pfizer می گوید نتایج آزمایشات جدید 95٪ واکسن ویروس کرونا را نشان می دهد

اعلامیه Pfizer و شریک آلمانی آن BioNTech ، فقط یک هفته پس از رونمایی از اولین نتایج مقدماتی امیدوار کننده ، در حالی است که تیم در عرض چند روز آماده می شود تا به طور رسمی از مقامات نظارتی ایالات متحده درخواست استفاده اضطراری از واکسن را کند.

آنها همچنین “ارائه مداوم” واکسن را با تنظیم کننده ها در اروپا ، انگلیس و کانادا آغاز کرده اند و به زودی این داده های جدید را اضافه می کنند.

Pfizer و BioNTech در ابتدا تخمین زدند که واکسن پس از شمارش 94 عفونت در مطالعه ای که 44000 نفر بر آن حساب کردند ، بیش از 90٪ موثر بود.

با اعلامیه جدید ، شرکت ها در حال حاضر 170 مورد عفونت را در این مطالعه جمع کرده اند – و گفت که فقط هشت مورد از آنها در داوطلبانی رخ داده است که واکسن واقعی دریافت کرده اند ، نه واکسن ساختگی. به گفته این شرکت ها ، از هر هشت نفر یک نفر به یک بیماری جدی مبتلا شده است.

دکتر Ugur Sahin ، مدیر عامل و بنیانگذار BioNTech ، به آسوشیتدپرس گفت: “این یک دفاع کاملاً مستحکم است.”

این شرکت ها هنوز اطلاعات دقیق مربوط به مطالعه خود را منتشر نکرده اند و نتایج توسط متخصصان مستقل تجزیه و تحلیل نشده است. همچنین ، س questionsالات مهمی باید مشخص شوند ، از جمله اینکه مدت زمان محافظت چیست و آیا ممکن است افراد به تقویت کننده نیاز داشته باشند.

Pfizer و BioNTech گفتند که این واکسن در بزرگسالان بالای 65 سال بیش از 94٪ موثر است ، اگرچه دقیقاً مشخص نیست که چگونه فقط با هشت عفونت در گروه واکسن مورد تجزیه و تحلیل تعیین شده است و هیچ تجزیه ای ارائه نشده است. سن این افراد

ساهین گفت که افراد مسن به اندازه کافی در این مطالعه و در میان گیرندگان دارونما که آلوده شده اند وجود دارد که وی اطمینان دارد “به نظر می رسد این واکسن در جمعیت با خطر بالاتر کار می کند.”

در اوایل هفته جاری ، Moderna، Inc. اعلام کرد که به نظر می رسد واکسن آزمایشی آن 94.5٪ پس از تجزیه و تحلیل موقت آخرین مطالعه موثر باشد.

در حالی که با رشد عرضه ، تجهیزات اولیه کمیاب و توزیع می شود ، Sahin گفت که شرکت ها مسئولیت کمک به دسترسی به کشورهای کم درآمد را دارند.

Pfizer و BioNTech همچنین می گویند که آنها اکنون اطلاعات ایمنی واکسن لازم را برای مجوز اضطراری توسط سازمان غذا و دارو لازم دارند.

شرکت ها جزئیات ایمنی را اعلام نکردند ، اما گفتند که هیچ عارضه جانبی جدی واکسن گزارش نشده است ، با بیشترین مشکل خستگی پس از دوز دوم واکسن ، که حدود 4٪ از شرکت کنندگان را تحت تأثیر قرار داد.

در این تحقیق نزدیک به 44000 نفر در ایالات متحده و پنج کشور دیگر شرکت داشتند. این تجربه برای جمع آوری اطلاعات در مورد ایمنی و اثربخشی داوطلبان تا دو سال دیگر ادامه خواهد داشت.

Pfizer و BioNTech گفتند که انتظار دارند در سال 2020 تا 50 میلیون دوز واکسن در سراسر جهان و در سال 2021 تا 1.3 میلیارد دوز واکسن تولید کنند.

مقامات آمریکایی می گویند امیدوارند که تا پایان ماه دسامبر حدود 20 میلیون دوز واکسن Moderna و Pfizer برای توزیع در دسترس داشته باشند. انتظار می رود اولین عکس ها به گروه های آسیب پذیر مانند کارگران پزشکی و کارگران در خانه های سالمندان و افرادی که دارای مشکلات جدی بهداشتی هستند ارائه شود.

———

لوران نرگارد ، نویسنده پزشکی AP ، در این گزارش مشارکت داشته است.

———

گروه بهداشت و علوم آسوشیتدپرس توسط گروه آموزش علمی موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی می شود. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر